Sezonul trecut, tendința athleisure a fost o tendință comună pe catwalk și pe străzi. Dar conform site-ului de modă Afacerea modei Acum schimbăm din nou colanții sport cu blugi în masă.
Analiză
Afacerea modei si motorul de cautare Editat a analizat piața blugilor de damă. Si ghici ce? Aceasta a crescut cu 79 la sută în prima jumătate a anului 2017 comparativ cu prima jumătate a anului 2016. Tendința athleisure, pe de altă parte, a crescut doar cu 35 la sută în comparație. Deci știi ce să faci. Vrei să treci pe trend? Am selectat niște blugi drăguți pentru tine.
Imagine: Getty