Foto: iStock/Gulliver
Crăciunul este abia după colț și poate fi o perioadă stresantă pentru cei care sunt proaspăt într-o relație și nu știu ce să-și ia partenerul lor semnificativ. Chiar și cei care au fost în relații de lungă durată au probleme în a decide cel mai bun cadou pentru partenerul lor.
Cert este că darul potrivit depinde și de faza în care ne aflăm în relația noastră.
Te întâlnești de mai bine de 2 ani și mai mult
Situație: Relație pe termen lung
Cadou: ceas elegant gravat
Un ceas gravat este un cadou pentru el elegant, sentimental, practic și atemporal. Fiecare bărbat ar trebui să aibă un ceas frumos în colecția sa de accesorii. Pentru a-l face un cadou romantic, gravați „Dragostea noastră este pentru totdeauna” sau „Timpul se oprește când sunt cu tine” împreună cu inițialele tale.
Te intalnesti de 1-2 ani
Situație: Relație serioasă
Cadou pentru el: Breloc gravat
Acest cadou arată, de asemenea, că îți pasă și că ai sentimente serioase față de celălalt semnificativ. De fiecare dată când își deschide ușa, va ști cât de mult îți pasă de el.
Te intalnesti de 6 luni – 1 an
Situație: gata să se angajeze
Cadou pentru el: Weekend împreună
Când relația ta începe să devină serioasă cu el, cel mai bun lucru pe care îl poți face este să petreci un weekend împreună pentru a ne cunoaște și mai bine. Un weekend romantic pe care l-ați planificat și plătit este cadoul perfect de Crăciun.
Te intalnesti de 3-6 luni
Situație: Relație nouă
Cadou pentru el: Gadget
Ce iubesc cei mai mulți bărbați incontestabil? Tehnică! Din moment ce ești la începutul relației, probabil că nu-l cunoști prea bine, așa că este întotdeauna o idee bună să-i iei un gadget interesant pe care să-l folosească pentru a se distra și a se relaxa.
Dacă te întâlnești de mai puțin de 2 luni, sunt șanse să nu se aștepte nici măcar la un cadou de Crăciun. Asta nu înseamnă că nu puteți face ceva unul pentru celălalt. Puteți planifica o activitate distractivă de vacanță pe care să o faceți împreună. Acest lucru este mai mult decât suficient atunci când tocmai ați început să vă întâlniți.