Dacă trebuie să-ți readuci șosetele la aspectul alb ca zăpada, este mai bine să folosești trei produse naturale și accesibile pentru spălarea mâinilor.
Sapun de rufe
Mai întâi ar trebui să udați lucrurile și apoi să le spumați uniform.
După o jumătate de oră, șosetele trebuie spălate și clătite.
Suc de lămâie
Lămâia ajută și la albirea țesăturii. Pentru a face acest lucru, trebuie să luați doar două linguri de suc într-un vas cu apă și să vă înmuiați șosetele în această soluție timp de două ore. După aceea, tot ce rămâne este să clătiți lucrurile.
Este acceptabil să se folosească acid citric. Metoda de aplicare este similară.
Oțet de masă
Acesta este un alt instrument universal care ajută nu numai la gătit sau curățare, ci și la spălat rufe.
Pentru a face acest lucru, diluați doar o linguriță de oțet de masă într-un litru de apă caldă. Lăsați șosetele în acest amestec timp de o oră, apoi spălați-le manual sau la mașină.
Anterior, v-am spus cum să înălbiți tulul folosind amidon.