Împreună cu alte nouăsprezece celebrități Eva Simons sezonul acesta Expediția Robinson. Participarea la programul de supraviețuire poate fi extrem de dificilă. In conversatie cu Grazia Eva dezvăluie ce i s-a părut cel mai greu.
Familie lipsă
A nu mânca este unul dintre cele mai dificile elemente ale programului pentru mulți membri ai Expediției. Deși Eva i-a fost foarte greu să nu poată mânca, mai era ceva care i s-a părut și mai greu. „Cel mai dificil lucru pentru mine a fost dor de familia și prietenii mei”, spune Eva în conversația cu Grazia. „Nu ai telefon, așa că nu ai niciun contact.”
Din acest motiv, Eva i-a trecut prin cap să introducă de contrabandă un telefon mobil. „M-am gândit pentru scurt timp să introduc un telefon mobil pentru a face apeluri secrete. M-am gândit: cum o să fac asta cu fiica mea, pentru că deja sunt trist când o duc două zile la bunica și bunicul.”
Vedeți-o ca pe o misiune
Eva nu știa cum să facă față dorului de casă pentru familia ei. Din fericire, vărul ei i-a dat un sfat bun. „Apoi am vorbit cu un văr care a servit în armată. El a spus: „Trebuie să o vezi ca pe o misiune. Nici la familia ta nu te poți gândi într-o misiune, așa că trebuie să o dezactivezi. Așa am abordat-o: această expediție a fost într-adevăr o misiune pentru mine, pentru că îmi doream să închei o perioadă dificilă, să mă cunosc până la miez și astfel să devin o mamă mai bună. Am reușit asta.”
Acesta este deja al 25-lea sezon al Expediția Robinson. Anul acesta prezentarea este în mâinile nimeni altul decât Nicolette Kluijver și Art Rooijakkers. Acest sezon al programului de supraviețuire începe cu un real Expediție-sfârșit de săptămână. Primele două episoade pot fi vizionate sâmbătă 2 și duminică 3 septembrie la ora 20.00. După aceea este Expediția Robinson Poate fi văzut săptămânal duminica pe RTL 4. Abia așteptăm!
Ești curios despre restul interviului? O puteți citi în ultimul Grazia, în magazine de miercuri, 30 august.
Interviu: Jill Waas | Imagine: Expedition Robinson (Shotbysud)